Anasayfa / Haberler / Modül Programlarımız Teslim Edildi

Modül Programlarımız Teslim Edildi

Federasyonumuz ve MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü işbirliğinde Halk Eğitim Müdürlükleri bünyesinde Özel Sporcular için kursların açılabilmesi için Eğitim Kurulu Başkanlığınca hazırlanan 5 adet spor modül programı teslim edildi.

Tıbbi tanılarına göre Mental Reatrdasyonlu, Down Sndromlu ve Otizm Spektrum Bozuklukları olan bireylere spor eğitimi verilmesi “Özel Sporcular” çatısı altında spor yapmalarını sağlayacak şekilde organize edilmiş Özel Yüzme, Özel Cimnastik, Özel Atletizm, Özel Masa Tenisi, Özel Futbol modül programları teslim edilmiştir.

Destekleri ve ilgilerinden dolayı Federasyonumuz başkanımız adına Eğitim Politikaları Daire başkanı Esat TEKTAŞ, Program koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Yeliz ÇELEN ve diğer program uzmanlarına teşekkür ederiz.

Eğitim Kurulu Başkanı Alper TEKALP Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünde yapılacak tüm çalışmaları takip etmektedir.

Modül Programları için Federasyonumuz Eğitim Kurulu çalışmalarına devam edecek ve tüm branşlarımızda spor eğitimini Halk eğitim kursları ile yapılabilir hale getirecektir. Halk Eğitim Müdürlükleri bünyesinde kurs açılması için Federasyonumuz 2. Kademe Antrenör belgesine sahip olunması gerekmektedir.

Eğitim Kurulu web sitemizde Spor Modülleri ile ilgili detaylı içerikler yayımlanacaktır.